I Niedziela Adwentu

 1. Adwent, który dziś rozpoczynamy to okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy dorosłych i dzieci na tradycyjne RORATY, czyli Mszę świętą o brzasku dnia, która będzie odprawiana w tygodniu o godz. 7.00. Na Roraty przychodzimy z zapalonymi lampionami.
 2. W zakrystii, można nabyć świece Caritas, dzieło świątecznej pomocy i opłatki na stół wigilijny. Na stoliku pod figurą św. Józefa dostępna jest prasa katolicka. Należność za nią wrzucamy do zamontowanej tam puszki.
 3. W następną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które zakończymy we wtorek 8 XII. Będzie je poprowadził ojciec Zbigniew Frankowski – Paulin.
 4. Za tydzień zbieramy ofiary do puszek dla osób najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Jeśli wiemy o takich osobach mieszkających obok nas, prosimy o poinformowanie nas mailem lub telefonicznie.
 5. Wizytę duszpasterską z racji panującej pandemii, przekładamy po Nowym Roku.
 6. W tym tygodniu przypada:
  • I wtorek m-ca – litania do św. Rocha i oddanie czci relikwiom po Mszy św. o godz. 18.00;
  • I środa m-ca – o godz.17.00 różaniec w intencji zmarłych polecanych w Rocznych wypominkach, godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
  • I czwartek modlitwa o powołania kapłańskie z naszej parafii;
  • I Piątek – Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00;
  • I sobota m-ca – Spowiedź i Adoracja i Różaniec o godz. 8.00 i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P. o godz. 8.30.
 7. W dniu dzisiejszym, Msza św. o godz. 11.30 z naszej kaplicy, będzie transmitowana przez internet.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Boga + Paweł Sadrzak, (właściciel firmy dekarskiej, która wykonała prace na dachu kościoła i teraz pokrywa dach plebanii). Był człowiekiem, który pokornie przyjął Wolę Bożą, umarł na raka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ……