II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Obecny rok w Kościele powszechnym poświęcony jest św. Józefowi, dlatego wkrótce w naszej parafii rozpoczniemy peregrynację obrazu św. Józefa z Dzieciątkiem z naszej kaplicy. Pragniemy, aby każda rodzina mogła doświadczyć potęgi Jego działania przyjmując kopię tego obrazu w swoim domu. W związku z tym, za tydzień gościć będziemy o. Krzysztofa Wendlika, paulina, który przybliży nam postać tego Wielkiego Orędownika u Boga.
  2. W środę o godz. 17.00 – rozpoczniemy różaniec w intencji Zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. O godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00. W sobotę adoracja, różaniec i możliwość spowiedzi od godz. 8.00. O godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w piątki o godz. 18.30 na Drogę Krzyżową a w niedziele o godz. 16.30. na Gorzkie Żale. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej (każdego dnia roku) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii eucharystycznej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  5. W przyszłą niedzielę (7.03) o godz. 19.00, planowane jest spotkanie on – line z kandydatami do bierzmowania. Informacja na ten temat zostanie przekazana wszystkim zainteresowanym na adres mailowy. Uczestnictwo w tych spotkaniach jest obowiązkowe.
  6. W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga + Jan Felczyński. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie ….