III Niedziela Adwentu 12.12.2021 r.

III Niedziela Adwentu 12.12.2021 r.

1. Rozpoczęliśmy się rekolekcje adwentowe, które prowadzi o.Tomasz Tlałka, paulin. W Poniedziałek 13XII i we wtorek 14 XII Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00; 18.00 i 19.30. Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana przez internet. Wykorzystajmy ten czas łaski również na Sakrament Pojednania i Pokuty. Spowiadamy w zakrystii podczas każdej Mszy Świętej.

2. Codziennie w czasie Adwentu, zapraszamy na RORATY o godz. 7.00, na których dzieci losują figurę Świętej Rodziny.

3. W zakrystii nadal są do nabycia świece Caritas i opłatki. Zapraszamy też do nabycia Sianka na stół Wigilijny przygotowanego przez ministrantów. Ofiary zasilą nasz Fundusz Ministrancki. Serdecznie dziękujemy za hojność – Bóg zapłać.

4. Jutro 13 XII przypada 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich jego ofiarach.

5. Za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii,

6. W przyszłą niedzielę (19 grudnia) po Mszy św. o godz.17.00 w kaplicy, odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

7. W Święto Świętej Rodziny (26XII) na Mszy św. o godz. 13.00 – tradycyjnie obchodzić będziemy Jubileusze Małżeńskie. Zapraszamy małżeństwa przeżywające w tym roku Okrągłą rocznicę zawarcia tego sakramentu o zgłaszanie się do zakrystii.
8. W zakrystii dostępne są też różańce z Ziemi Świętej wykonane przez podopiecznych Sióstr Elżbietanek prowadzących Dom Pokoju w Betlejem.

9.W ubiegłym tygodniu odeszła do Boga w wieku 102 lat śp. Karolina Kulicka a także w wieku 91 lat śp. ks. kanonik Józef Olczak, wieloletni proboszcz, a później rezydent parafii w Bożęcinie. Kapłanem był 62 lata. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie ….