IV Niedziela Wielkanocna

  1. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00. Od maja do końca sierpnia, wieczorna niedzielna msza św. sprawowana będzie o godz. 18.30 zamiast o godz. 17.00.
  2. Uprzejmie prosimy o uporządkowanie i dekorację przydrożnych kapliczek i krzyży przy których śpiewamy Litanię Loretańską. Zachowajmy ten piękny zwyczaj modlitwy w poszczególnych miejscowościach. Prosimy także o ustalenie terminów i zorganizowanie tradycyjnych Mszy św. polowych.
  3. W Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski -3V – Msze św. o godz. 8.30 i 18.00
  4. W dniu 29 IV obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej. Pamiętajmy o pomordowanych i poległych kapłanach w naszej modlitwie.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na adorację, różaniec i spowiedź od godz. 8.00. O godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  6. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych odbędzie się dziś o godz. 18.00.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Maciej Murawski kawaler z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie, oraz Marta Magdalena Sobczyk, panna z parafii tutejszej – Zapowiedź 1. Narzeczonych polecamy modlitewnej opiece. O ewentualnych przeszkodach w zawarciu tego sakramentu prosimy powiadomić tutejszych duszpasterzy.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Boga: + Zbigniew Królak, Jadwiga Ocipka, Stefan Winiarski, Mieczysława Błaszczak, Wanda Ptak, Maria Obłąkowska-Kalwas. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie ….