Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił sam Pan Jezus, mówiąc do s. Faustyny: „ Ja pragnę, aby było Miłosierdzia święto. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, żeby był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia.” (Dz. 49)
  2. Dziś o godz. 15.00 rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia, w trakcie której można będzie również przystąpić do Sakramentu Pojednania i Pokuty. Nabywając Dzienniczek św. Siostry Faustyny (dostępny również w formie audiobooka) lub obraz „Jezu Ufam Tobie” wyłożone pod figurą św. Józefa, można wesprzeć Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
  3. W każdy wtorek Litanią do św. Rocha modlimy się o łaskę zdrowia dla wszystkich ciężko chorych mieszkańców naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Termin I Komunii św. został zmieniony na 19.06. Planowany jest również 2 dodatkowy termin w czerwcu. Spotkanie rodziców odbędzie się 25.04. o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę (18.04) o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Szczegóły przekazane zostana drogą mailową pod koniec tygodnia. Termin bierzmowania został ustalony na 22.06. br na godz. 18.00.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Bożyk kawaler z parafii tutejszej, oraz Ewelina Kabala, panna z parafii Wszystkich Świętych w Sobieniach Jeziorach – Zapowiedź 2. Narzeczonych polecamy modlitewnej opiece. O ewentualnych przeszkodach w zawarciu tego sakramentu prosimy powiadomić tutejszych duszpasterzy.
  7. W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga + Wacław Miazga. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie ….