Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. W związku z nowymi obostrzeniami, w naszej kaplicy może przebywać jednocześnie 10 osób. Pierwszeństwo maja osoby zamawiające intencję mszalną. Pozostali wierni mogą uczestniczyć na zewnątrz, zachowując dystans.
 2. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do przeżywania tego czasu w skupieniu i modlitwie, szczególnie w intencji ustania pandemii.
 3. Od Poniedziałku do Wielkiej Środy będzie można skorzystać z Sakramentu Spowiedzi od 17.30 do 18.00. W Wielki Poniedziałek dodatkowo po wieczornej Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi do godz. 20.00.
 4. Obrzędy Triduum Paschalnego:
  • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 po niej Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00 po niej Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22.00.
  • W Wielką Sobotę – Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. Tego dnia będziemy błogosławić pokarmy na stół wielkanocny w godz. 8.30 do 15.00. Będzie można także zaopatrzyć się w wodę święconą przygotowaną przez ministrantów.
  • Triduum Paschalne i Msza św. w Niedziele Zmartwychwstania o godz. 11.30, będą transmitowane. Zapraszamy do korzystania z tej formy uczestniczenia w tych uroczystościach, szczególnie osoby starsze i opiekujące się nimi.
 5. Próba dla osób zaangażowanych w przygotowanie Liturgii Paschalnej odbędzie się we wtorek o godz. 18.30. Służba liturgiczna spotka się w środę o godz. 18.30.
 6. Do wtorku 30.03 można zgłaszać chorych pragnących skorzystać z posługi kapłana.
 7. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, I Komunia św. -zostanie przeniesiona na 18 czerwca.
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do Boga: +Stefan Nachyła, +Janusz Śmierzchalski, +Jadwiga Gołębiewska, +Józef Krzesiak. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie ….