XX Niedziela Zwykła 15.08.2021 r.– Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

XX Niedziela Zwykła 15.08.2021 r.

1.Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie w Polsce zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to również 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku zwanej Cudem nad Wisłą, bo właśnie szczególnej interwencji Najświętszej Maryi Panny przypisuje się zwycięstwo Wojska Polskiego nad oddziałam Armii Czerwonej. To zwycięstwo zaważyło na losach wojny z bolszewikami a tym samym na losach naszej Ojczyzny a także i całej Europy. Dziś obchodzimy również Dzień Wojska Polskiego.

2. W poniedziałek 16.08 przypada wspomnienie św. Rocha, patrona naszej parafii. Ze względu na okres wakacyjny uroczysta Msza Odpustowa zostanie odprawiona w późniejszym terminie: w niedzielę 19 września br. o godz.13.00.

3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Krzysztof BAJSZCZAK kawaler z parafii św. Franciszka w Izabelinie i Marta Ewa PACZEK panna z parafii tut.,
-Zapowiedź 2. Narzeczonych polecamy modlitewnej opiece. O ewentualnych przeszkodach w zawarciu tego sakramentu prosimy powiadomić tutejszych duszpasterzy.

4. W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga śp. Aleksander Mroczek. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie ….

5. Polecajmy też Panu Bogu śp. biskupa Henryka Hosera