XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

1.Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa beatyfikację Sług Bożych kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Będzie ona miała miejsce o godz. 12.00, w Świątyni Opatrzności Bożejw Warszawie. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości przez transmisję telewizyjną. W dziękczynieniu za beatyfikację przez kolejne niedziele, będziemy przybliżać postać bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jego nauczanie. Zachęcamy też do odwiedzenia kiermaszu książki.

2. Trwają już przygotowania dzieci do I Komunii świętej. Dzieci, szczególnie I komunijne, zapraszamy na Mszę św. w niedzielę na godz. 11.30.

3. W najbliższą niedzielę (19.09) odbędzie się w naszej parafii uroczystość odpustowa. Główna Msza św. z procesją o godz. 13.00. Zapraszamy wszystkich do czynnego udziału, a szczególnie Koła Żywego Różańca, Wspólnotę Kościoła Domowego, Rycerzy Św. Rocha. Zbiórka dla Służby Liturgicznej o godz. 12.30.

4. Również w następną niedzielę (19.09 br.) odbędzie się w kaplicy, spotkanie rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zainteresowanych zapraszamy na godz. 18.00.

5. Dziękujemy za ofiary do puszek dla poszkodowanych w Afganistanie – zebrano 1800 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

6. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii ks. Andrzeja Stępińskiego, który podzieli się z nami Słowem Bożym i doświadczeniem misyjnym. Będzie można również wesprzeć dzieło ewangelizacji.

7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Boga śp. Stanisław Szuder oraz śp. Marian Olszewski. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie ….