I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

1. Zachęcamy do modlitwy za Ukrainę, o szybkie zakończenie wojny jak również o pokój i bezpieczeństwo także dla Polski. Staramy się jak tylko to możliwe w tej sytuacji śpieszyć z pomocą. Zebrane w poprzednią niedzielę do puszek 9400 zł przekazaliśmy już Caritas Polska na pomoc Ukrainie. W środę popielcową zebraliśmy 7150 zł i 2 Euro. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Dziś po każdej Mszy św. również będziemy zbierać do puszek ofiary. Zostaną one w części wykorzystane na zakup produktów spożywczych, które wyślemy do Kostopola. (Informacje na ten temat a także lista potrzeb na stronie int. parafii oraz w gablocie.)

2. Zachęcamy do zgłaszania się do zakrystii osób, które chcą i mogą przyjąć w swoich domach uchodźców z Ukrainy (przede wszystkim są to kobiety i dzieci). Koordynatorem zakwaterowania jest p. Krzysztof Pawłowski, który będzie kontaktował się telefonicznie z każdym indywidualnie. Zgłoszenia lub pytania w tej sprawie można kierować również mailowo: Kpaw9999@gmail.com

3. W czwartek 10 III po Mszy św. o godz.18.00 rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa. Można już zgłaszać intencje na Mszę zbiorową.

4. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 18.30, a na Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 16.15. Rozważania pasyjne przygotowali Misjonarze Krwi Chrystusa z Ożarowa.

5. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Parafialne Warsztaty Wielkanocne, które odbywają się w salce przy plebanii, w każdą sobotę (do 9.04) od godz. 11.30 do 16.30. Prowadzi je p. Barbara Piela – szczegóły na plakatach i stronie int.

6. W przyszłą niedzielę 13 III, po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30