II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

1. Zachęcamy do modlitwy za Ukrainę, o szybkie zakończenie wojny jak również o pokój i bezpieczeństwo także dla Polski. Przez cały tydzień zapraszamy na Różaniec w tej intencji po Mszy św. wieczornej. Staramy się jak tylko to możliwe w tej sytuacji śpieszyć z pomocą. Pieniądze ze Środy Popielcowej i zebrane do puszek w poprzednią niedzielę 7117,70 zł i 10 Euro, zostały wykorzystane na zakup niezbędnych artykułów, które wysłaliśmy razem z zebranymi w dużej ilości darami do Kostopola. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wielką hojność, wrażliwe serca i gotowość do niesienia pomocy. Szczególne podziękowania dla Grupy Charytatywnej – Bractwa św. Rocha, która zorganizowała i przeprowadziła zbiórkę, zakupiła dodatkowe produkty i przygotowała do transportu. Nadal można wpłacać na konto parafialne swoje ofiary z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

2. Zachęcamy nadal do zgłaszania się do zakrystii osób, które chcą i mogą przyjąć w swoich domach uchodźców z Ukrainy (przede wszystkim są to kobiety i dzieci). Koordynatorem zakwaterowania jest p. Krzysztof Pawłowski, który skontaktuje się telefonicznie z każdym indywidualnie. Zgłoszenia lub pytania w tej sprawie można kierować również mailowo: Kpaw9999@gmail.com

3. Po każdej wieczornej Mszy św. o godz.18.00 trwamy na Nowennie przed uroczystością św. Józefa. Mszę św. zbiorowa za Jego wstawiennictwem w intencji zmarłych Józefów odprawimy 19 III o godz. 18.00. Można zgłaszać swoje intencje.

4. W piątki zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 18.30, a w każdą niedziele o godz. 16.15 na Gorzkie Żale. Rozważania pasyjne przygotowali Misjonarze Krwi Chrystusa z Ożarowa.

5. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Parafialne Warsztaty Wielkanocne, które odbywają się w salce przy plebanii, w każdą sobotę (do 9.04) od godz. 11.30 do 16.30. Prowadzi je p. Barbara Piela – szczegóły na plakatach i stronie int.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych. Dzieci zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30.

7. W przyszłą niedzielę (20 marca) po Mszy św. o godz.17.00 w kaplicy, odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.