III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

1. Dziś gościmy w naszej parafii O. Krzysztofa Wendlika, przeora Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie, który przygotuje nas do duchowej adopcji dziecka poczętego oraz zaprosi na 311 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę w sierpniu br.

2. Codziennie w dni powszednie (oprócz piątku) po mszy świętej o godz. 18.00 modlimy się na różańcu w intencji pokoju na Ukrainie i za ofiary wojny.
Nadal można wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”. Na tablicy ogłoszeń są bieżące informacje dotyczące pomocy dla Ukraińców.

3. We wtorek 22 III po mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych.

4. W najbliższy piątek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godz. 17.00, w łączności z papieżem Franciszkiem i całym Kościołem, oddamy Rosję i Ukrainę w akcie poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 18.00 msza św. w intencji nawrócenia Rosji i pokoju na Ukrainie. Po mszy św. chętne osoby zapraszamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Droga Krzyżowa tego dnia odbędzie się o godz. 19.00 na zewnątrz z udziałem dzieci.

5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kaplicy o godz. 18.30, następnie na terenie parku dla dzieci o godz. 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.15. Kazania pasyjne głoszą Misjonarze Krwi Chrystusa z Ożarowa.

6. Parafialne Warsztaty Wielkanocne potrwają do 9 IV. Zapraszamy w soboty od godz. 11.30 do 19.00.

7. Dziś po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. W dniach 22-24 III odbędą się rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej w Koczargach Starych, rodziców prosimy o przypomnienie dzieciom o tym duchowym wydarzeniu.

9. Ks. Janusz Nowiński przygotował dla nas reprodukcje obrazu „Jezu Ufam Tobie” – w większym i mniejszym formacie.
Można wpisywać się na listę zamówień. Niech Pan Jezus będzie w każdym domu naszej parafii.

10. W ramach rekolekcji wielkopostnych za tydzień gościć będziemy O. Mirosława Kopczewskiego franciszkanina, który wprowadzi nas w tematykę I sobót miesiąca.