IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r.

1. Dziś gościmy w naszej parafii O. Mirosława Kopczewskiego, franciszkanina, który przybliża nam nabożeństwo I sobót miesiąca.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kaplicy o godz. 18.30, następnie na terenie parku dla dzieci o godz. 19.00. Gorzkie Żale o godz. 16.15 w niedzielę Kazania pasyjne głoszą Misjonarze Krwi Chrystusa z Ożarowa.

3. Codziennie w dni powszednie (oprócz piątku) po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się na różańcu w intencji pokoju na Ukrainie i za ofiary wojny. Nadal można wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”. Na tablicy ogłoszeń są bieżące informacje dotyczące pomocy dla Ukraińców.

4. Ks. Janusz Nowiński przygotował dla nas reprodukcje obrazu „Jezu Ufam Tobie” – w większym i mniejszym formacie. Można wpisywać się na listę zamówień. Niech Pan Jezus będzie w każdym domu naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada również I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W sobotę zapraszamy na adorację, różaniec i spowiedź od godz. 8.00. O godz. 8.30 – Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P. Odwiedzimy też chorych.

6. Zapraszamy dzieci i dorosłych na Parafialne Warsztaty Wielkanocne, można przyjść w każdą sobotę o dowolnej porze w godz. od 11.30 do 19.00. Wykonujemy palemki, pisanki itp. Osobą prowadzącą jest p. Barbara Piela.

7. W porozumieniu z Radą Miejską Kostopola ponownie organizujemy zbiórkę dla Ukrainy. W tej chwili najbardziej potrzebna jest żywność. Przygotowane są talony na artykuły spożywcze w opakowaniach zbiorczych (1 kg lub 1 litr). Możemy je dostarczyć do zakrystii Kościoła w dniach 28-31 III br. w godz. od 17.00 do 19.30. Odpowiedzialny jest p. Mariusz Winiarczyk.

8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Za akcję charytatywną odpowiada Bractwo św. Rocha.

9. Zapraszamy młodzież na spotkanie DKF w niedzielę 3 kwietnia o godz. 18.00