Niedziela 12.06.2022 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś w Uroczystości Trójcy Przenajświętszej rozpoczynamy misje święte, które mają przygotowywać naszą wspólnotę parafialną do obchodów jubileuszu 70-lecia parafii. W tych duchowych ćwiczeniach przewodzić nam będą ojcowie redemptoryści Andrzej Mikuć i Grzegorz Lachowicz. Zachęcajmy się wzajemnie do czynnego w nich udziału. Zakończenie misji świętych będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 19.06 na Mszy Św. o godz. 13.00, po której nastąpi uroczyste postawienie krzyża misyjnego. Udział w misjach związany jest z uzyskaniem odpustu zupełnego. Program dostępny jest na stronie parafii oraz na ulotkach i plakatach.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Główna Msza św. z procesją rozpocznie się o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich do licznego w niej udziału, szczególnie zaś Służbę Liturgiczną i wspólnoty parafialne. Dziś przedstawiciele poszczególnych miejscowości przeprowadzą zbiórkę do puszek na kwiaty i dekorację ołtarzy.

3. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiło w naszej parafii 25 osób. Serdecznie gratulujemy i polecamy ich modlitewnej opiece. Dziękujemy ks. Darkowi za całoroczne przygotowanie młodzieży, a rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości i wspaniałej agapy. Bierzmowani przekazali w darze dla parafii nowy statyw do mikrofonu oraz oświetlenie do obu namiotów – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

4. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Boże Ciało (16.06) o godz. 11.30. Spotkanie i próba dla dzieci – we wtorek o godz. 16.45.

5. Chętnych na 3-dniowy spływ kajakowy rzeką Liwiec w dniach 27-29.06, zapraszamy na spotkanie informacyjne we wtorek o godz. 19.30. w salce parafialnej. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami lub opiekunami.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Mateusz Chołody kawaler z parafii Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Pruszkowie oraz Joanna Julia Dominiak panna z parafii tutejszej Zapowiedź 1.