V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.

1. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kaplicy o godz. 18.30, następnie na terenie parku dla dzieci o godz. 19.00. Gorzkie Żale o godz. 16.15 w niedzielę. Kazania pasyjne głoszą Misjonarze Krwi Chrystusa z Ożarowa.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom za artykuły spożywcze zebrane w ubiegłym tygodniu, które już wyjechały na Ukrainę do Kostopola. Nadal można wpłacać pieniądze na konto parafii z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”. Codziennie w dni powszednie (oprócz piątku) po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się na różańcu w intencji pokoju na Ukrainie i za ofiary wojny. Na tablicy ogłoszeń znajdują się bieżące informacje dotyczące pomocy dla Ukraińców.

3. W sobotę 9 IV o godz. 18.00 odbędzie się Msza Św. rozpoczynająca Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Zapraszamy też w niedzielę 10 IV na Msze Św. i skorzystanie z sakramentu spowiedzi.

4. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Św. Będzie można nabyć palemki, pisanki i baranki na kiermaszu świątecznym, przygotowanym przez dzieci, młodzież i dorosłych z naszej parafii. Kiermasz trwa od godz. 8.00 do 18.00. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży naszej parafii na nowe projekty duszpasterskie, m.in. otwarcie namiotu spotkania po Mszy Św. z udziałem dzieci.

5. Ks. Janusz Nowiński przygotował dla nas reprodukcje obrazu „Jezu Ufam Tobie” – w większym i mniejszym formacie. Można wpisywać się na listę zamówień. Niech Pan Jezus będzie w każdym domu naszej parafii.

6. Zapraszamy wszystkich na rodzinny spływ kajakowy z biwakowaniem. Termin: 30.04 – 3.05. Miejsce: rzeka Wda, Bory Tucholskie. W spływie może brać udział każdy. Zaproszenie kierujemy w szczególności do ojców z dorastającymi dziećmi. Zgłaszać można się w zakrystii lub drogą mailową (jol.dob@gmail.com) do dnia 3 kwietnia.

7. Dziś zbieramy ofiary do puszek dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii, aby przygotować paczki świąteczne.

8. W przyszłą niedzielę (10 kwietnia) po Mszy Św. o godz. 17.00 w kaplicy, odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

9. W minionym tygodniu odeszli do Boga śp. Anna Korzeniewska i Bogdan Kicek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…