XV Niedziela Zwykła 10.07.2022

1. O pomoc charytatywną zwróciły się do nas polskie Siostry Orionistki, które od 30 lat zajmują się na Ukrainie opieką nad bezdomnymi i prowadzeniem domów samotnej matki w Charkowie. Obecnie ewakuowały się wraz z podopiecznymi na zachodnią Ukrainę, skąd starają się pomagać znanym im osobiście osobom pozostającym w tym wciąż zagrożonym rejonie. W paczkach wysyłają im lekarstwa, żywność i środki higieny osobistej oraz artykuły dla dzieci (kaszki odżywki) Od środy do piątku w zakrystii w godz. 17.30 – 19.00 przeprowadzimy zbiórkę żywności o przedłużonym terminie i pozostałych artykułów. Prosimy o produkty w opakowaniach zbiorczych co ułatwi transport (bez szklanych opakowań i odzieży). List i zdjęcia od Sióstr zamieścimy na stronie.

2. W poniedziałek obchodzimy Święto św. Benedykta Opata – patrona Europy, a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i tego dnia możemy przyjąć Szkaplerz karmelitański.

3. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanych i bezpiecznych wakacji z Panem Bogiem.

4. W ubiegłym tygodniu odszedł do Boga śp. Marian Cymer l. 92. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie ….

Artykuły potrzebne do paczek:

Żywność: makarony, kasze, ryż, mąka, cukier, kawa, herbata, słodycze, kaszki i odżywki dla dzieci, zupki instant, konserwy mięsne, olej, fasola, koncentrat pomidorowy itp.

Środki higieny: Proszki do prania, szampony, mydło w kostkach, papier toaletowy, mokre chusteczki, szczoteczki i pasty do zębów itp.

Drobne zabawki dla dzieci mile widziane, nie przyjmujemy odzieży.