XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

1. Dziś przypada 44 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wdzięczni Panu Bogu za świętość Jana Pawła II możemy wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będącą „żywym pomnikiem” ku czci Papieża Polaka. Środki zebrane dziś do puszek pomogą zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Oprócz comiesięcznych stypendiów, fundacja zapewnia bogaty program formacyjno-integracyjny, którego fundamentem są coroczne obozy wakacyjne, ale też spotkania w poszczególnych diecezjach w ciągu roku. Tegoroczne hasło to: „Blask prawdy” – Veritatis splendor.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 16.30

3. Swoje spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania mają dziś po wieczornej Mszy św. kandydaci z grup C i D a w przyszłą niedzielę 23X o godz. 18.00 spotykają się w kaplicy wszyscy kandydaci do bierzmowania.

4. W środę 19X przypada wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w sobotę 22 X wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Również w sobotę modlić się będziemy za wstawiennictwem św. Rity – patronki spraw trudnych.

5. W zakrystii oraz w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła.

6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Paweł Miron, kawaler z parafii tutejszej i Emilia Bartosik Panna z par. św. Elżbiety w Warszawie – Zapowiedź 2. O ewentualnych przeszkodach w zawarciu tego sakramentu prosimy powiadomić tutejszych duszpasterzy.

7. Komendant Powiatowy Policji w Starych Babicach ostrzega przed wyłudzeniami pieniędzy przez oszustów. Policjanci nigdy nie dzwonią z żądaniem przekazania pieniędzy i nie proszą o udział w tajnych operacjach POLICJI. Nie bądźmy naiwni. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.