II Niedziela Adwentu 10.12.2023

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. grupa charytatywna zbiera ofiary do puszek na „świąteczną paczkę” dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia z naszej parafii.

2. Również dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotykają się kandydaci do sakramentu bierzmowania z grup A i B, a grupy C i D w następną niedzielę 17 XII.

3. W zakrystii są do nabycia świece Caritas „dzieło świątecznej pomocy dzieciom” i opłatki na stół wigilijny. Przypominamy, że w 4 niedzielę Adwentu, 24 XII br. nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W ubiegłym tygodniu do grona ministrantów włączeni zostali: Piotr Todorski, Julian Zielony, Piotr Gorlewski i Franciszek Rowicki. Gratulujemy ministrantom i ich rodzicom.

5. Ministrantem miesiąca listopada został Tadeusz Chmurski. Gratulujemy i życzymy dalszej owocnej służby Chrystusowi.

6. Dziękujemy Panu Wojciechowi Zbereścińskiemu za wykonanie instalacji elektrycznej w salce oficyny dworskiej, w której obecnie odbywa się remont.

7. Msze św. Roratnie sprawowane są w dni powszednie o godz. 7.00, przychodzimy na nie z zapalonymi lampionami, dzieci losują figurę św. Rodziny.

8. W środę 13 XII przypada 42. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Módlmy się za zabitych i represjonowanych, a także za naszą Ojczyznę.

9. Małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku przeżywali swoje jubileusze 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, … prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach św. Będziemy się wspólnie modlić w święto św. Rodziny 31 XII o godz. 13.00.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do Boga śp. Lucyna Bracławiec. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…