III Niedziela Adwentu 17.12.2023

1. Przeżywamy dziś 3. niedzielę Adwentu, niedzielę Gaudete, czyli radości, od antyfony na wejście „Radujcie się w Panu”.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z grup C i D.

3. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny, świece Caritas „dzieło świątecznej pomocy dzieciom” i sianko przygotowane przez ministrantów, z którego dochód zasili fundusz ministrancki. Przypominamy, że w 4 niedzielę Adwentu, 24 XII br. nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Jest to dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu.

4. Msze św. Roratnie sprawowane są w dni powszednie o godz. 7.00. Przychodzimy na nie z zapalonymi lampionami, dzieci losują figurę św. Rodziny, w sobotę 23 XII br. ostatnie roraty.

5. Małżeństwa z naszej parafii, które w tym roku przeżywali swoje jubileusze 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, … prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszach św. Będziemy się wspólnie modlić w święto św. Rodziny 31 XII o godz. 13.00.

6. Msze św. 25 XII br. sprawowane będą według następującego porządku: o północy Pasterka, a w ciągu dnia wg. porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. W drugi dzień Świąt – niedzielny porządek Mszy św.

7. Dziękujemy za ofiary do puszek na paczki świąteczne, zebrano 7897 zł. Dziękujemy też grupie charytatywnej za przeprowadzenie zbiórki, zakup produktów i dostarczenie paczek do adresatów. Składamy serdeczne Bóg zapłać Renacie i Ricardo Carusso za przekazanie słodyczy na paczki świąteczne.

9. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się po nowym roku.

10. Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach ostrzega przed oszustami wyłudzającymi, zwłaszcza od osób starszych pieniądze. Bądźmy czujni, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. W ubiegłym tygodniu odeszła do Boga śp. Krystyna Wawrzeniecka. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…