Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Niedziela 28.05.2023

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Wielkanocny, zaczyna się okres zwykły w ciągu roku. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

2. Dziś też 42 rocznica śmierci Błogosławionego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego opatrznościowego męża trudnych czasów komunistycznych.

3. W najbliższą środę kończymy nabożeństwa majowe i rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, aby uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.

4. W środę, o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec za Zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. O godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W sobotę zapraszamy na adorację, różaniec i spowiedź od godz. 8.00. O godz. 8.30 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P. Odwiedzimy też chorych w sobotę

6. Wspólne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 czerwca o godz. 19.00

7. Rocznica I Komunii świętej odbędzie się w naszej parafii w Boże Ciało o godz. 11.30.Dzieci, które zgromadziły 9 I Piątków miesiąca, prosimy o przyniesienie książeczek do zakrystii.

8. Redakcja katolickiego tygodnika „Niedziela”, przygotowała kwartalnik – Kościół, Dziedzictwo , Ojczyzna, a w nim ciekawe artykuły i felietony. Polecamy.

9. W przyszłą niedzielę przedstawiciele poszczególnych miejscowości będą zbierać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do wystroju ołtarzy na Boże Ciało