V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

  1. W dniach 30 III–2 IV przeżywać będziemy Odnowienie Misji Świętych, szczegółowy program jest na stronie www parafii i na tablicach ogłoszeń.
  2. W piątek zapraszamy na międzyparafialną Drogę Krzyżową z Lipkowa do Izabelina. Początek o godz. 19.00. W niedzielę o godz. 17.30 – Gorzkie Żale.
  3. Dziś po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w kaplicy spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Również dzisiaj po Mszy św. o godz.11.30 odbędzie się spotkanie dzieci I komunijnych.
  4. Rekolekcje szkolne odbędą się w ramach misji świętych w dniu 31 III. Uczniowie klas I-III spotykają się w kaplicy o godz. 9.10, klasy IV-VIII o godz. 12.00.
  5. Na stoliku, przy figurze św. Józefa do nabycia są baranki na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na dzieła Caritas: pomoc osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.
  6. Jałmużnę wielkopostną na potrzeby Ukrainy, możemy nadal składać do puszki pod św. Antonim, a dziś zbieramy do puszek ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych osób z naszej parafii.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa, palmy błogosławić będziemy na początku każdej Mszy św. – procesja na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy odbędzie się przed Mszą św. o godz. 11.30.
  8. Młodzież z naszej parafii, przygotowuje na Niedzielę Palmową własnoręcznie wykonane palmy, a także kiermasz ozdób wielkanocnych.
  9. Tak jak w roku ubiegłym zapraszamy na rodzinny spływ kajakowy z biwakowaniem w terminie 29.04–03.05 Spływ Szlakiem Papieskim rzeką Brdą w Borach Tucholskich. Szczególnie zapraszamy ojców z dorastającymi dziećmi. Szczegóły na plakacie.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do Boga: śp. Piotr Kurzepa i śp. Maria Pawelec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…