VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

1. W najbliższą środę 22 II rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do Paschy. Środa Popielcowa to dzień postu dla osób od 18 do 60 roku życia. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy tego dnia mięsa i jemy tylko jeden posiłek do syta oraz dwa mniejsze. W Popielec Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.30, 9.00, 18.00 i 20.00, jest też możliwość spowiedzi. 

2. W środę 22 II o godz. 9.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych. Jest to Msza św. zbiorowa, można jeszcze zgłaszać intencje. 

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.30, które ukazują nam mękę Pana Jezusa podjętą dla naszego zbawienia. 

4. W Warszawie, w okresie Wielkiego Postu tradycyjnie odbywają się w kościołach stacyjnych nabożeństwa – szczegóły na plakacie. 

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Piotra Łozę, definitora zakonu Paulinów, który podzieli się z nami słowem dotyczącym modlitwy. 

6. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 26 II po Mszy św. wieczornej. Dzieci komunijne spotykają się 5 III po Mszy św. o godz. 11.30. 

7. W ubiegłym tygodniu odeszła do Boga śp. Maria Kadzińska, Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie … Na stoliku z prasą katolicką wyłożone są tomiki wierszy zmarłej Marii, można je bezpłatnie wziąć do poczytania.