XI Niedziela zwykła 18.06.2023

1. W ubiegły piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, J.E. ks. bp Michał Janocha udzielił naszej młodzieży (41 osób) Sakramentu Bierzmowania – niech Duch Święty prowadzi ich przez życie. Dziękujemy rodzicom, katechetom, grupie małżeństw oraz ks. Dariuszowi za przygotowanie ich do tego sakramentu. Szczególne podziękowania składamy osobom, które otaczały tych młodych ludzi swoją modlitwą od początku ich przygotowań.

2. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za dar ołtarza: nowy ornat oraz ekran ze statywem oraz od dzieci komunijnych – świece procesyjne.

3. Dziś gościmy Siostry ze Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, które podzielą się z nami swoim charyzmatem. Zachęcamy też do wsparcia budowy domu rekolekcyjnego w Częstochowie.

4. W czwartek 22.06 o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz nauczycieli i rodziców. Na tej Mszy św. będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Rity

5. Decyzją J.E. Kardynała Kazimierza Nycza, ks. Dariusz Nogański został mianowany wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce dek. Czerski. Dziękujemy ks. Darkowi za wszelkie dobro i życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej placówce. Wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Jacek Mroczkowski.

6. Mszę św. zbiorową za zmarłych Janów i Janiny odprawimy w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24 VI o godz. 18.00.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Michał Turek kawaler z parafii Św. Piotra i Pawła w Pniewie i Karolina Katarzyna Kaleta panna z parafii tutejszej Zapowiedź 1. O ewentualnych przeszkodach w zawarciu tego sakramentu prosimy powiadomić tutejszych duszpasterzy.