XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

1. Dziś gościmy ks. Andrzeja Stępińskiego, wędrownego katechistę. Dziękujemy za słowo i świadectwo życia. Zachęcamy, by wesprzeć finansowo dzieło, które od wieków realizuje się w Kościele.

2. Dziś tworzymy listę młodzieży, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Chętnych prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. do ks. Jacka.

3. Również dziś po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii. Przeprowadzi ją ks. bp Piotr Jarecki, który o godz. 13.00 będzie celebrował Mszę św. i skieruje do nas słowo pasterskie. W ciągu dnia spotka się także z przedstawicielami różnych grup parafialnych.

5. W niedzielę 24.09 o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do naszej kaplicy, jest to historyczny moment dla naszej parafii. Obraz ufundowała rodzina Szymonik z Izabelina jako wotum wdzięczności za uzdrowienie syna Pawła, usłyszymy też świadectwo ojca. Serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek 14.09 przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30 i 18.00.

7. Dziś o godz. 10.00 w Markowej, odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci zamordowanych przez Niemców za pomaganie Żydom. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości przez środki masowego przekazu oraz publikacje książkowe i artykuły w prasie katolickiej.

8. Dziękujemy Jackowi i Patrykowi Kryczka za nieodpłatne położenie dachu na części budynku parafialnego.

9. Dziękujemy Sylwestrowi Orlińskiemu i Tomaszowi Janikowi za prace porządkowe na terenie parafii.

10. W ostatnim tygodniu odszedł do Boga: śp. Eugeniusz Bożyk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…