3 NIEDZIELA WIELKANOCY. NIEDZIELA BIBLIJNA 14.04.2024

1. Dziś Niedziela Biblijna, rozpoczynamy nią XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Niech stanie się tygodniem bardziej ożywionej osobistej i wspólnotowej lektury Pisma Świętego. Sięgnijmy po nasze Biblie domowe, porozmawiajmy z dziećmi, z wnukami o przeczytamy w Kościele Słowie Bożym.

Uroczysta celebracja połączona z udziałem zaproszonych lektorów na Jasnej Górze transmitowana będzie o 9:30 w TV Trwam.W tegorocznym Narodowym czytaniu Pisma Świętego szczególnie pochylmy się nad Księgą Dziejów Apostolskich.

2. Dziś przypada kolejna już 1058 rocznica Chrztu Polski. Chrzest księcia Polan- Mieszka I dn. 14 kwietnia 966roku uznawany jest za symboliczny początek państwa polskiego i początek chrystianizacji ziem polskich. Dzień ten został ustawą sejmową potwierdzony jako Święto Państwowe. Obchodzone od 2019r. Niech będzie dla nas wszystkich refleksją nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu a także skłoni nas do zadumy i refleksji.

3. Przewodniczący KEP abp Tadeusz Wojda zaprasza nas aby dzień dzisiejszy w naszych Kościołach był dniem modlitwy w intencji ochrony życia osób nienarodzonych. W apelu Przewodniczącego czytamy przypomnienie „Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.”

4. Dziś także w Warszawie wielka manifestacja w obronie życia, rodziny, warości, niepodległości. „Nie możemy stać z boku”. Marsz rozpocznie się po mszy św w katedrze o godz.12:30 i przejdzie w kierunku Placu Trzech Krzyży. Zakończy się koncertem.

5. Dziś o godz. 20:00 w parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach w Domu Parafialnym drugi wykład z cyklu „życie jest bezcennym darem Boga” zatytułowany „Prawda i mity o aborcji”. Gościem zaproszonym jest prof. ginekologii Bogdan Chazan.

6. Dziś po mszy św wieczornej spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania grup C i D.

7. Po każdej Mszy św. zapraszamy do zakrystii osoby, które zgłosiły się do duchowej adopcji i modlitwy za kandydatów o wzięcie pamiątkowego dyplomiku wraz z imieniem młodego parafianina.

8. Za tydzień zebrana taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

9.  Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Stanisław Rusinowski kawaler z parafii NMP z Lourdes z Krakowa i Maja Kalisiewicz panna z parafii tutejszej, zapowiedź 2. O ewentualnych przeszkodach w zawarciu tego sakramentu prosimy powiadomić tutejszych duszpasterzy.

W ostatnim tygodniu odeszły do Boga śp.Wanda Gzyra oraz Stefania Wojtyna. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…