I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2024

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.20.

2. Od Środy Popielcowej w diecezjach warszawskich rozpoczęło się pielgrzymowanie w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych, codziennie Msza św., możliwość spowiedzi i osobistej modlitwy. Szczegóły na stronie archidiecezji warszawskiej i plakatach przy naszej kaplicy.

3. Zapraszamy rodziców kandydatów do Bierzmowania grup: A i B dziś oraz C i D 25 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 wraz z młodzieżą. Bezpośrednio po nich spotkania dla kandydatów.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w Lipkowie, Izabelinie B i Stanisławowie. Dziękujemy serdecznie za możliwość spotkań w Waszych domach, dziękujemy za ofiary i wszelkie uwagi dotyczące życia Parafii. Jest jeszcze możliwość spotkań z kapłanami po uprzednim umówieniu się na konkretny termin. Można to uczynić drogą mailową, telefonicznie lub osobiście.

5. Kancelaria Parafii wraca do ustalonego porządku i będzie czynna we wtorki i środy w godz. 17.00-17.45 oraz soboty w godz. 9.00-10.00.

6. Dzieci I komunijne mają swoje spotkania we wszystkie niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Czcicieli św. Rity, patronki spraw trudnych, zapraszamy na Mszę św. zbiorową 22 II br. o godz. 18.00. Możemy już dziś składać intencje do skrzynki przy figurze świętej po lewej stronie kaplicy. Składamy same karteczki, mogą to być prośby lub dziękczynienia. Będą one odczytywane przed Mszą św. każdego 22. dnia miesiąca. Serdecznie zapraszamy.

8. W okresie Wielkiego Postu przywracamy zniesiony zwyczaj liturgiczny w naszej Parafii przynoszenia chleba (komunikantów) w patenie do ołtarza na przygotowanie darów. Dary te symbolizują nas wszystkich. Jeśli oddajemy Bogu to, co posiadamy, Bóg będzie mógł to oddać nam przemienione swoją miłością. W patenie przynosimy chleb, ale również siebie samych oraz to, co dla nas ważne i trudne. Patenę przynoszą zamawiający intencje mszalne, bądź inni wierni chcący służyć wspólnocie.