Pielgrzymka na Górę Kalwarię była czasem głębokiej modlitwy, refleksji i wspólnego przeżywania wiary. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić muzeum Świętego Stanisława Papczyńskiego, gdzie obejrzeli poruszający film ukazujący świadectwa osób, które za jego wstawiennictwem doświadczyły niezwykłych łask. Było to wyjątkowe spotkanie z duchowością i żywą wiarą, które skłaniało do zadumy nad mocą modlitwy.
Najważniejszym momentem pielgrzymki była Msza Święta odprawiona w sanktuarium znajdującym się obok muzeum. Uczestniczył w niej również nasz proboszcz, co nadało liturgii szczególnie uroczysty charakter. Wspólna modlitwa i rozważania stały się okazją do wewnętrznego wyciszenia oraz umocnienia relacji z Bogiem.
Zwieńczeniem pielgrzymki był wspólny posiłek, podczas którego pielgrzymi mieli okazję podzielić się swoimi przeżyciami i refleksjami. Był to czas radości, integracji i umocnienia więzi wspólnotowych. Całe wydarzenie pozostawiło w sercach uczestników trwały ślad, stając się inspiracją do dalszego pogłębiania wiary i zaufania Bożej opatrzności.