1. W dniu dzisiejszym pamiętamy o zmarłym Ks. Wacławie Kurowskim, pierwszym proboszczu naszej parafii, gorliwym duszpasterzu i dobrym człowieku. Obchodzimy Jego imieniny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
2. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00 a w niedziele o godz.17.30 ( przed Mszą świętą ).
Różaniec dla dzieci, zwłaszcza dla tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej będzie w środy ( 1; 8; 15; 22; 29 ) października o godz.18.30 ( po Mszy świętej ). W przyszłą niedzielę 5 października podczas Mszy św. o godz.11.30 dzieci otrzymają różańce, które uroczyście poświęcimy i wręczymy w ramach przygotowań do uroczystości komunijnej w maju 2026 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.
3. W pierwszy czwartek miesiąca ( 2.10 ) nie będzie różańca o godz.17.00 za zmarłych tylko o godz.18.30. Będziemy ich polecać Bożemu Miłosierdziu o godz.18.00 podczas Mszy św. w wypominkach rocznych.
4. W pierwszy piątek miesiąca ( 3. 10 ) od godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa a także możliwość spowiedzi świętej. O godz. 18.00 Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po niej dalsza nocna adoracja, która potrwa do soboty godz.8.00. Wejście do kaplicy od parkingu. Serdecznie zapraszamy.
5. W pierwszą sobotę miesiąca ( 4.10 ) o godz.8.00 spowiedź św., adoracja Pana Jezusa i różaniec święty a o godz.8.30 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
6. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych w Koczargach Starych od godz.9.30 a pierwszą sobotę w pozostałych miejscowościach naszej parafii od godz.10.30.
7. Za tydzień w pierwszą niedzielę ( 5.10 ) o godz.12.30 zmiana tajemnic różańcowych i różaniec, który poprowadzi Koło Żywego Różańca z Izabelina. W październiku modlimy się dziękując Bogu za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II, naszego rodaka.
8. Trwają jeszcze zapisy nowych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na rok 2025/20206 ( młodzież z klas I ponadpodstawowych ). Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
9. Od przyszłej niedzieli ( 5.10 ) będziemy przyjmować na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki są zostawione na ławkach, stoliku z prasą, można je sobie zabrać. Prosimy o czytelne wypisywanie naszych drogich zmarłych.
10. Księga intencji mszalnych na nowy rok 2026 będzie od 3 listopada i od tego dnia zachęcamy do zamawiania Mszy świętych.
11. Do Sakramentu Małżeństwa zamierzają przystąpić:
Jakub Andrzej Szmaglik, kawaler z parafii Wszystkich Świętych w Brusach i Aleksandra Szelenbaum, panna z parafii tutejszej, zapowiedź I.
Jeżeli, ktoś wiedziałby o przeszkodach zachodzących między wyżej wymienionymi zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.
12. W minionym tygodniu odeszli do Boga:
Śp. Grzegorz Czekajewski, Henryk Tymiński, Alicja Bienias, Jerzy Karczmarek, Edward Lijka. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu i modlitwie parafian. Wieczny odpoczynek…